Realizujemy dla biur wszelkie usługi

Dla agencji incentive przygotowujemy kompletne programy: rezerwujemy hotele, wybieramy restauracje, proponujemy atrakcje. To o tyle ważne, że każdy program incentive musi być wyjątkowy, a Sardynia daje takie możliwości – mówi Renata Olejnicka, właścicielka biura Renata Travel.

rt 2022 12e 24

Jak to się stało, że zamieszkała pani na Sardynii?

 Jak często bywa, zadecydował o tym przypadek. Nie miałam planów życiowych związanych z zamieszkaniem za granicą. W sumie zadecydowały sprawy sercowe i dlatego od 2001 r. mieszkam na Sardynii. Biuro założyłam w roku 2004. I o ile to, że znalazłam się na Sardynii, było kwestią przypadku, o tyle praca w turystyce przypadkiem już nie jest. Plany, żeby zawodowo związać się z tą branżą, miałam już od dawna. W Poznaniu studiowałam w prywatnym college'u turystykę i hotelarstwo. Później były studia na Akademii Ekonomicznej, również w Poznaniu. Kiedy znalazłam się na wyspie, ponad dwadzieścia lat temu, było to miejsce dla Polaków odległe, drogie, bez dobrych połączeń. Wiele osób mówiło mi, że to nie jest kierunek na polski rynek. Dziś moje biuro ma dwa główne działy: turystyki wyjazdowej i przyjazdowej. Ten pierwszy jest dla Sardyńczyków, którzy chcą wyjechać na urlop, i od niego zaczęła się działalność biura. Od 2007 r. działa drugi dział – turystyki przyjazdowej. Na początku przyjazdówka obsługiwała polskie biura podróży i organizatorów incentive. W tym momencie pracujemy nie tylko z polskim rynkiem, ale także m.in. z francuskim, hiszpańskim, czeskim, słowackim, izraelskim. 

rt 2022 12e 25

 

Kto przyjeżdża na Sardynię? Jaki to typ turysty?

Jeśli chodzi o polskich turystów, to tak naprawdę przyjeżdżają tu wszyscy, dlatego, że każdy tu znajdzie coś dla siebie. Dotyczy to zarówno warunków naturalnych, jak i infrastruktury turystycznej. Są tu zarówno zwykłe apartamenty, jak i pięciogwiazdkowe, luksusowe hotele. Co ważne, są teraz bardzo dogodne, liczne połączenia. Z Krakowa można przylecieć tutaj Ryanairem przez cały rok. Od marca na sezon ruszają połączenia z Warszawy, Katowic i Poznania. Można dotrzeć z Polski do trzech lotnisk na wyspie: Cagliari, Olbia i Alghero. To sprawiło, że na Sardynię zaczęło docierać tak wielu turystów. Bardzo mnie cieszy, że wielu spośród tych, którzy tu przyjechali, wraca do nas, widząc, jak wiele wyspa ma do zaoferowania i że można tu przyjeżdżać wiele razy, by za każdym razem robić i odkrywać coś innego. To jedna z największych wysp na Morzu Śródziemnym.

Jest o 1 tys. km kw. mniejsza od...


Wydanie: 12/2022, WYWIAD
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail