Strzelin coraz atrakcyjniejszy

Strzelin dzięki swojemu doskonałemu położeniu i dobremu skomunikowaniu jest miejscem, które doskonale nadaje się zarówno na dłuższy wypoczynek, jak i krótki wypad. W tym pierwszym przypadku to świetne miejsce wypadowe pozwalające poznać liczne atrakcje Dolnego Śląska, w drugim – miejsce doskonałe do wypoczynku samo w sobie.

 rt 2023 02h 14

Długa i bogata w wydarzenia historia miasta jest dzisiaj w postaci licznych zabytków jednym z turystycznych atutów Strzelina. Jednak nie wszystko zdołało przetrwać w stanie nienaruszonym do naszych czasów. Kolejne katastrofy, z drugą wojną światową na czele, spowodowały liczne zniszczenia. Po zdobyciu miasta przez wojska radzieckie około 85 proc. zabudowy legło w gruzach. Pomimo tych dramatycznych wydarzeń, jak przystało na dolnośląskie miasto, Strzelin może się pochwalić i tak wieloma wyjątkowymi pamiątkami bogatej historii. Na miłośników historii czekają m.in.: rotunda św. Gotarda, Dom Książąt Brzeskich, strzelińskie kościoły: Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Chrystusa i św. Jana Ewangelisty oraz świątynie w pobliskim Białym Kościele i Nowolesiu. Wyjątkowym obiektem wśród nich jest rotunda św. Gotarda. To pochodząca z XII wieku, jedna z najstarszych budowli sakralnych na Śląsku. Kolejna z wymienionych świątyń, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, jest piękną gotycką budowlą...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 2/2023, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail