Firmy turystyczne zagrożone cyberatakami

Firma analityczna GlobalData ostrzega o rosnącej liczbie ataków ransomware, które stanowią poważne zagrożenie cyberbezpieczeństwa dla branży turystycznej.

 Sektor podróży i turystyki stał się w ostatnim czasie głównym celem cyberataków, co skutkowało incydentami związanymi z oprogramowaniem ransomware wynikającymi z naruszeń bezpieczeństwa danych. W tym kontekście obawy związane z cyberbezpieczeństwem w branży nasiliły się i wzrosły o 4 proc. rok do roku w 2022 r., odzwierciedlając panujące nastroje, podaje w swoim raporcie GlobalData. – Firmy konsekwentnie pracują nad projektami bezpieczeństwa przechowywania informacji i swoich sieci w celu stworzenia niezawodnego mechanizmu ochrony technicznej i zarządzania bezpieczeństwem, aby zapewnić bezpieczeństwo klientów i zapobiegać wyciekom danych.

Poważny incydent związany z bezpieczeństwem danych może prowadzić do zakłóceń operacyjnych i spowodować znaczne szkody finansowe dla firmy – komentuje Misa Singh, business fundamentals analyst w GlobalData. W raporcie przedstawione są opinie i działania niektórych firm z sektora. LATAM Airlines Group SA planuje samoobsługę (biometryczną) w celu poprawy jakości obsługi klienta. Firma rozpoczyna również digitalizację kontroli przed lotem, w trakcie której klienci mogą przesyłać swoje dokumenty cyfrowo przed wejściem na pokład. China Eastern Airlines Corp Ltd zapowiedziała ustanowienie mocnego mechanizmu zarządzania informacjami i bezpieczeństwem.

Booking Holdings Inc. poinformował o zagrożeniu iniekcją SQL – strona trzecia próbuje wstawić złośliwy kod do oprogramowania firm poprzez pola wprowadzania danych na stronach internetowych, aby przejąć kontrolę nad systemem. Tourism Holdings Ltd zaktualizowała swoją strategię cyfrową i zainwestowała w nowe technologie i rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. H World Group Ltd i Mahindra Holidays & Resorts India Limited utworzyły komitet ds. bezpieczeństwa informacji odpowiedzialny za opracowywanie zasad i procedur, oferowanie porad związanych z ochroną danych i unikanie ich wycieku. – Niezastosowanie odpowiedniej technologii naraża firmy na cyberzagrożenia, które mogą mieć szkodliwy wpływ na ich działalność. Inwestowanie w solidne rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa, edukowanie pracowników w zakresie zagrożeń cyberbezpieczeństwa i wiedza o aktualnych zagrożeniach może pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku – podsumowuje Singh. 


Wydanie: 4/2023, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail