Historia we współczesnym wydaniu

Historia, kupiecka tradycja, ale również pomysł na nowoczesną ofertę – to charakteryzuje Świdnicę. Można więc tu podziwiać zabytki i uczestniczyć w jednej z licznych imprez organizowanych przez miasto.

rt 2023 04d 10

Świdnica zaprasza

■ 7-9 lipca 2023 r. – Festiwal Teatru Otwartego. To powiązanie i pokazanie różnych form teatralnych – profesjonalnych i amatorskich oraz nadanie całości charakteru dynamicznego, ale otwartego dla każdego widza. W festiwalu udział biorą znaczące polskie i zagraniczne grupy teatralne. Wstęp na wszystkie propozycje festiwalu jest wolny. Miejscem wydarzenia jest świdnicki Rynek. Szczegóły na www.sok.com.pl.

■ 22-30 lipca 2023 r. – Międzynarodowy Festiwal Bachowski. Odbywający się corocznie od 2000 r. w Świdnicy letni festiwal muzyczny prezentuje przede wszystkim kompozycje Jana Sebastiana Bacha i repertuar barokowy, ale także utwory romantyczne oraz współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł zapomnianych i rzadko grywanych w salach koncertowych. Szczegóły na www.bach.pl. ■ 18-20 sierpnia 2023 r. – XVI Targi „Zdrowie ma smak” będące elementem Dni Promocji Żywności Prozdrowotnej i Regionalnej oraz VII Świdnicki Festiwal Piwa. Celem targów jest promowanie zdrowej żywności produkowanej przez firmy rodzinne, gospodarstwa ekologiczne, agroturystyczne, wytwarzanej w sposób tradycyjny bez środków konserwujących, substancji dodatkowych i sztucznych aromatów. Podczas festiwalu piwa organizatorzy zapraszają na stoiska piwowarów, food trucki, koncerty – a to wszystko na świdnickim Rynku.

■ Każda pierwsza niedziela miesiąca – Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. Giełda od ponad ćwierćwiecza gromadzi tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku. Świdnicka giełda jest jedną z trzech najstarszych w Polsce i drugą co do wielkości na Dolnym Śląsku.

rt 2023 04d 11ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 4/2023, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail