Podatki turystyczne w Europie

Systemy i stawki naliczania podatków turystycznych w Europie są różne. Niekiedy różnice spotykamy nie tylko, co oczywiste, między poszczególnymi krajami, ale również między regionami w tym samym kraju. Przegląd wysokości takich opłat przygotowali analitycy Grupy Interhome.

rt 2023 04d 22

W Szwajcarii podatek turystyczny wynosi trzy razy więcej niż we Francji? Co ciekawe, w wielu regionach Hiszpanii w ogóle nie jest pobierana taksa klimatyczna, a w Dubrowniku płacisz podwójnie w stosunku do pozostałej części Chorwacji. Wynika to jasno z raportu sporządzonego przez firmę Interhome specjalizującą się w wynajmie domów wakacyjnych.

Raport przygotowano, aby poinformować klientów, którzy planują swój wakacyjny pobyt samodzielnie, o wysokości podatku turystycznego, który trzeba zapłacić w najchętniej rezerwowanych wakacyjnych miejscowościach. Chyba nikt nie lubi tego momentu, kiedy fantastyczny wakacyjny pobyt się kończy i nadchodzi pora wymeldowania z hotelu lub domu wakacyjnego.

Żal potęguje jeszcze to, że zazwyczaj właśnie wtedy poznajemy kwotę, jaką należy zapłacić za podatek turystyczny. Wysokość tej opłaty jest bowiem zależna od liczby nocy spędzonych w danym miejscu. Podatek turystyczny to nic innego jak składka, którą turyści muszą...


Wydanie: 4/2023, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail