przewoźnicy

Żołnierze podróżują taniej z PKP Intercity

2023-05-23

Coraz więcej osób wybiera podróże pociągami PKP Intercity. Z blisko 59 mln pasażerów, którzy w ubiegłym roku skorzystali z usług przewoźnika, ponad 25 mln kupiło bilety ze zniżką. Jedną z grup, która może skorzystać z tańszych przejazdów są żołnierze.

PKP Intercity2

PKP Intercity stosuje szereg ulg ustawowych dla podróżnych związanych z Wojskiem Polskim. Objęte są nimi Żandarmeria Wojskowa i służby porządkowe wojska, kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi czy żołnierze niezawodowi, w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ze 100% ulgi na przejazdy pociągami wszystkich kategorii mogą skorzystać żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz wojskowych organów porządkowych, wykonujący czynności urzędowe patrolowania i inne czynności służbowe w środkach transportu zbiorowego. Żołnierze odbywający niezawodową służbę wojskową, w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą otrzymać 78% zniżki. W ubiegłym roku z ulgi tej skorzystało blisko 439 tys. żołnierzy. Na tańsze podróże pociągami mogą liczyć także kombatanci oraz inwalidzi wojenni i wojskowi (odpowiednio ulgi 37%, 51% lub 78%). Aby skorzystać z przejazdu ze zniżką, trzeba pamiętać o odpowiednim dokumencie potwierdzającym uprawnienie do takiego przejazdu.

Zależy nam aby kolej była środkiem transportu pierwszego wyboru. Dlatego staramy się zapewnić jak największej grupie pasażerów komfortowe podróże na pokładzie nowoczesnych pociągów oraz atrakcyjną ofertę cenową. Wierzymy, że dzięki temu liczba pasażerów będzie systematycznie rosnąć – mówi Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

Rosnąca popularność podróży z PKP Intercity

W Polsce coraz silniej widoczny jest trend rosnącej popularności kolei. Dla wielu osób podróż pociągiem staje bardziej komfortowa i szybsza, niż alternatywne środki transportu. Potwierdza to m.in. liczba podróżnych korzystających z usług PKP Intercity. W 2022 roku z podróży z narodowym przewoźnikiem skorzystało blisko 59 mln osób. Wyniki z pierwszych czterech miesięcy 2023 roku jasno pokazują, że spółka ma szansę ponownie pobić swój rekord. Od stycznia do kwietnia br. na pokładach pociągów PKP Intercity podróżowało blisko 19 mln pasażerów – to najlepszy wynik w historii spółki.

Rosnące wyniki przewozowe są efektem oferty dopasowanej do różnych grup podróżnych. Przewoźnik proponuje atrakcyjne ceny biletów dla dzieci i młodzieży, rodzin, emerytów czy kombatantów. Wprowadził też rozwiązania tańszych przejazdów w małych grupach, jak w przypadku oferty Taniej z Bliskimi czy  oferty promocyjnych przejazdów dostępnych w ramach ogólnodostępnej oferty Promo.

PKP Intercity stale rozszerza też możliwości zakupu biletów. Bilety na przejazdy PKP Intercity można dziś kupić już nie tylko w kanałach sprzedaży przewoźnika, lecz także na popularnych platformach takich jak mPay, e-podroznik.pl, KOLEO oraz SkyCash. Dodatkowo, użytkownicy aplikacji Jakdojade mogą korzystać z nowej funkcji, która upraszcza proces zakupu biletów PKP Intercity – przekierowania do systemu sprzedaży przewoźnika.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail