badania rynku

Raport „Zagraniczne wakacje Polaków 2023”

2023-09-07

Na podium ponownie Turcja i Grecja. Trzecią miejsce zajął Egipt, wyprzedzając Bułgarię, swoje pozycje poprawiły Tunezja i Cypr.

beach 1836467 1920

Inflacja nie miała aż takiego wpływu na wyjazdy wakacyjne - Polacy oszczędzali, skracając urlop lub wybierając tańszą opcję zakwaterowania (choć hotele 4-, 5-gwiadkowe to wciąż prawie 78%).

Raport „Zagraniczne wakacje Polaków 2023” już po raz szósty wskazuje trendy i zjawiska dominujące w polskiej turystyce wyjazdowej. Prezentowane dane dotyczą wyjazdów organizowanych przez biura podróży, a rezerwowanych za pośrednictwem największych multiagentów działających na rynku. Ze względu na równomierny udział oferty największych polskich touroperatorów, dane są reprezentatywne dla całego rynku i wskazują na dominujące w wyjazdach trendy. Nie obejmują jednak całości rynku turystycznego, w tym turystyki indywidualnej.

Partnerami raportu są trzej wiodących na polskim rynku multiagenci turystyczni: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl, którzy dystrybuują oferty polskich touroperatorów, prowadzących sprzedaż w modelu agencyjnym. Dane obejmują okres od 1 czerwca do 30 września 2022 r. (na podstawie rezerwacji założonych do 20 sierpnia br.).

Ciekawym dodatkiem do raportu są dane dot. ruchu turystycznego przekazane nam przez Narodowe Organizacje Turystyczne. Najczęściej obejmują one okres pierwszej połowy roku 2023 – nie są więc w pełni porównywalne z raportem, który obejmuje jedynie sezon letni, jednak, pogłębiają jego obraz i wskazują na preferencje przy wyjazdach indywidualnych.

 

Szczegóły w najbliższym numerze Rynku Turystycznego


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail