Mazowiecka wieś – atrakcyjna, bezpieczna, gościnna

Mazowsze ma różnorodną ofertę turystyczną, a jej ważnym, choć rozproszonym elementem jest agroturystyka. Jest ona naprawdę dobrze rozwinięta, a ponadto znajdziemy coraz więcej gospodarstw działających w zgodzie z zasadami równoważonego rozwoju.

rt 2023 10 130207 434741Agroturystyka od dawna przestała być zwykłym noclegiem w gospodarstwie, ale jest pełnoprawnym produktem turystycznym. Doskonałym przykładem takich praktyk są niektóre mazowieckie gospodarstwa. 

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE SIELANKA

Przygodę i edukację oferuje gospodarstwo agroturystyczne Sielanka-Raciąż. To tutaj mieszczą się Cudne Manowce, na których dzieci mogą spędzić czas wśród łąk i lasów, poznać zagadki przyrody i wspaniały świat koni, zdobyć wiedzę o ziołach, ptakach i mieszkańcach lasów. Tworzyć przepiękne rękodzieło z gliny, mydełka, świece i żywe zielniki, piec dzikie ciasteczka, zaznajomić się ze sposobami przetrwania w lesie. Panele edukacyjne to autorskie zajęcia, profesjonalnie przygotowane, które trwają zazwyczaj około godziny.

Można oczywiście zostać na dłużej i skorzystać z dodatkowych atrakcji, np. ogniska z kiełbaskami. Właściciele są pasjonatami i miłośnikami przyrody. Mają indywidualne podejście do każdej odwiedzającej grupy, dlatego aktywności są dostosowane do możliwości, wieku i umiejętności uczestników. W zajęciach manualnych przywiązuje się dużą uwagę do ćwiczenia małej motoryki oraz elementów integracji sensorycznej. Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych, do której należą Cudne Manowce, zgłosiła zagrodę do programu MEN „Poznaj Polskę”. Dzięki niemu szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą otrzymać zwrot środków na wycieczkę do wymienionych na liście miejsc. 

rt 2023 10 365455 412925rt 2023 10 323519 557097

ZAGRODA EDUKACYJNA LEŚNICZÓWKA PARYŻ

Gospodarstwo powstało na bazie starego siedliska leśnego, w którym piękna była tylko dusza tego miejsca, a otoczenie i budynki mocno nadszarpnięte zębem czasu. Właścicielom udało się wyremontować, a potem rozbudować cały obiekt. Okazało się, że jest to miejsce bardzo atrakcyjne turystycznie – bliskość lasu, cisza i spokój oraz doskonała kuchnia szybko przyciągnęły gości. Nie sądzili, że agroturystyka będzie nie tylko pracą, ale stanie się też sposobem na życie. Leśniczówka Paryż to autentyczna stara leśniczówka, położona malowniczo wśród najpiękniejszych mazowieckich lasów w pobliżu Ciechanowa i Opinogóry. Gospodarstwo oferuje noclegi w pokojach z łazienkami oraz dwa samodzielne mieszkania. Goście mogą też skorzystać z tradycyjnego, domowego wyżywienia. Wokół domu dostępne są tereny zielone, wiaty, altany, miejsce na ognisko i grill. Na najmłodszych czeka bezpieczny plac zabaw. Do aktywności fizycznej zachęcają boiska do piłki nożnej oraz siatkówki....ELŻBIETA GRUDZIEŃ

Wydanie: 10/2023, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail