hotele

Hotel H15 Boutique wyróżniony

2023-12-03

Projekt wnętrza pięciogwiazdkowego Hotelu H15 Boutique przy ul. Poznańskiej w Warszawie - zarządzanego przez Grupę Dobry Hotel - otrzymał wyróżnienie podczas V edycji Art in Architecture Festival 2023. Jury wyróżniło architektkę wnętrz Mariolę Tomczak oraz artystkę Ritę Zimmermann. Gala wręczenia nagród odbyła się w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie.

DHOtel1

- Projekt H15 wyróżnia się nie tylko wyjątkową estetyką, ale przede wszystkim mistrzowskim połączeniem funkcjonalności i sztuki w przestrzeni hotelowej. Architektura podkreśla unikalność hotelu tworząc harmonię pomiędzy designem a praktycznością, historią i nowoczesnością. Łącząc funkcjonalność z estetyką Hotel H15 Boutique nie tylko oferuje komfortowe warunki pobytu, ale także przenosi Gości w fascynującą podróż przez świat sztuki kolażu. Inwestor hotelu wykazał się wizją i zaangażowaniem w kreowanie niezwykłego miejsca, które nie tylko spełnia oczekiwania podróżnych lecz staje się samą sztuką - podkreślał juror konkursu i członek kapituły nagrody Ivo Nikić.

Pięciogwiazdkowy H15 Boutique Hotel - usytuowany w ścisłym centrum Warszawy, w zabytkowej kamienicy z XIX wieku - to 47 nowoczesnych, starannie wykończonych pokoi i apartamentów. To jeden z nielicznych budynków stolicy, który ocalał po bombardowaniach podczas Powstania Warszawskiego. H15 Boutique to miejsce umiejętnie łączące historyczne wnętrza z nowoczesną sztuką, w postaci autorskich kolaży Rity Zimmermann, które nadają wnętrzom współczesnego, oryginalnego charakteru, unikatowego w skali kraju. Dzieła wypełniające niemal każdą hotelową przestrzeń - inspirowane znanymi fotografiami - stały się spójną kreacją mariażu historii z nowoczesnością. Sztuką Goście mogą cieszyć się nie tylko we wspólnych przestrzeniach, ale także w pokojach, gdzie zostają z nią „sam na sam", mogąc ją celebrować w zaciszu.

- Grupa Dobry Hotel konsekwentnie stawia na budowanie portfolio w oparciu o hotele nietuzinkowe, dostarczające wyjątkowych wrażeń, których przestrzeń kształtuje najwyższej jakości sztuka. Tym bardziej jesteśmy dumni, że kolejny nasz hotel, warszawski H15 Boutique przy ul. Poznańskiej 15, został doceniony przez kapitułę Art in Architecture Festival – dodaje Marzena Szawarska-Niczko - dyrektor marketingu Grupy Dobry Hotel.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail