polska

Turyści mogą już wrócić na południe Polski – apel DOT

2024-09-22

Regiony dotknięte ostatnią powodzią to w dużej części obszary ze znacznym udziałem turystyki w lokalnej gospodarce. Chociaż wielka woda trwale zniszczyła tylko część tego obszaru, to cały region zmaga się z falą rezygnacji z przyjazdów. Jest to całkowicie nie uzasadnione. Zdecydowana większość Dolnego Śląska szybko radzi sobie z porządkami po ulewach.

 Przystan wodna Skiraft Bardo

 

Dolnośląskie atrakcje turystyczne są w stanie wypełnić każdemu z nas więcej niż 2 tygodnie urlopu. Obecnie niektóre gminy walczą jeszcze ze skutkami powodzi jaka w dalszym ciągu przechodzi przez nasze województwo, a kilka z tych gmin będzie potrzebowało jeszcze wsparcia przez wiele tygodni. Jak mówi Ela Szumska z Kopalni Złota w Złotym Stoku: „Większość regionu już czeka na gości. Słońce znów świeci, kończy się porządkowanie terenów i to czego potrzebują to praca, aby przedsiębiorcy turystyczni i zatrudnieni u nich mieszkańcy Dolnego Śląska mieli środki do mierzenia się ze skutkami wielkiej wody. Wszyscy oni zapraszają Państwa na Dolny Śląsk”.

Nie ma formalnych przeciwwskazań do organizacji wycieczek szkolnych w regionach tam, gdzie infrastruktura funkcjonuje bez problemów, a takich gmin jest wiele również na ziemi kłodzkiej i w Karkonoszach. Również turyści indywidualni i grupowi mogą realizować swoje plany na Dolnym Śląsku. W środę 18. września zakończyła się w naszym regionie wizyta studyjna 30 reprezentantów biur podróży zrzeszonych w Polskiej Izbie Turystyki. Uczestnicząca w wizycie Elżbieta Rawa z biura podróży Wolff mówi: „Cieszę się, że nie odwołałem przyjazdu i na własne oczy przekonałem się jak wygląda sytuacja w regionie. Teraz wiem, że w zdecydowanej większości miejsc nie ma powodu do odwoływania rezerwacji”.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna przygotowała i stale aktualizuje listę dostępności dolnośląskich atrakcji turystycznych w tym trudnym czasie po powodzi. Jest ona dostępna w aktualnościach na stronie www.dolnyslask.travel.

Jak mówi pani Magdalena Piasecka – wiceprezes DOT: „Branża turystyczna Dolnego Śląska, która ucierpiała z powodu powodzi, potrzebuje ogromnego wsparcia. Naszego wsparcia. To właśnie turystyka stanowi fundament gospodarczy zalanych terenów. Lądek Zdrój, Stronie Śląskie, Bystrzyca i wiele innych to główne atrakcje tej części regionu. Nie skreślajmy tych terenów z naszych urlopowych planów.


Polecamy

To też może Cię zainteresować







W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail