Niepełnosprawni w turystyce

W dniach 10-12 października w Ośrodku Wypoczynkowym Akces w Dźwirzynie odbyło się pilotażowe szkolenie pn. "Tworzenie i dostosowywanie produktów turystycznych do potrzeb osób niepełnosprawnych" organizowane przez Forum Turystyki Regionów. Szkolenie poświęcone było m.in. specyfice produktów turystycznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, problemom barier architektonicznych ograniczających możliwość przyjęcia osób z dysfunkcjami fizycznymi oraz odpowiedniemu przygotowaniu personelu obsługującego niepełnosprawnych turystów.

Ponadto uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia "na własnej skórze" co to znaczy poruszać się na wózku inwalidzkim. Była to doskonała okazja do postawienia się w sytuacji osoby niepełnosprawnej, co pomogło w lepszym zrozumieniu jej potrzeb i problemów.
Udział w szkoleniu wzięli przedstawiciele branży turystycznej zainteresowani tworzeniem ofert produktowych dla osób niepełnosprawnych; przedstawiciele jednostek samorządowych, zajmujący się tworzeniem produktów turystycznych w regionach; osoby zajmujące się kształceniem w zakresie turystyki oraz osoby niepełnosprawne.

W wyniku realizacji zadania została wydana publikacja książkowa, w której opisane są zasady pracy z osobami niepełnosprawnymi z podziałem na różne rodzaje niepełnosprawności, poruszone są także zagadnienia prawne i psychologiczne. Projekt został dofinansowany przez ministra ds. turystyki. 

Wydanie: 7/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail