Rotele, mobilne miejsca noclegowe

Autokary z miejscami do spania są w Polsce nadal mało popularne i mało dostępne. Zupełnie niewidoczne na naszych drogach. Na Zachodzie cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów preferujących grupowe podróże blisko natury

rt_2007_11-1.jpg


Transport autokarowy jest najbardziej popularnym środkiem transportu w turystyce grupowej. Korzystają z niego przede wszystkim liczne biura podróży, funkcjonujące w kraju jak i na świecie. W katalogach biur podróży znajdują się znane wszystkim oferty objazdowych wycieczek autokarowych. Bardzo duża konkurencja przewoźników i popularność wycieczek autokarowych przyczyniła się do stopniowej poprawy wyposażenia wnętrza autokarów. Dlatego z roku na rok podróże nimi stają się coraz bardziej atrakcyjne i komfortowe.

Nowoczesne autokary posiadają wygodne siedzenia typu lotniczego, klimatyzację, sprzęt audio-video, minibary i toaletę. Do pewnego czasu wycieczki autokarowe organizowane były wyłącznie do miejsc o dobrze rozwiniętej sieci dróg i hoteli. Od niedawna zaczęto organizować wycieczki autokarowe w rejony o słabo rozwiniętej bazie noclegowej. Niektóre biura podróży oferują autokary i pojazdy drogowe z miejscami do spania. Tego typu wycieczki zaczynają pojawiać się również w ofertach polskich biur podróży.

Na podwoziu autokaru

Ciekawym rozwiązaniem dla imprez objazdowych są tzw. rotele. Pojazdy turystyczne służące do przewozu osób i rzeczy, które zapewniają noclegi w miejscach, gdzie brakuje odpowiedniej infrastruktury drogowej (dróg i autostrad), a także bazy noclegowej. Potocznie nazywane są "hotelami na kółkach". Opatentowane zostały przez Georga Höltla. Wzmianki pojawiające się co jakiś czas w czasopismach i programach turystycznych spowodowały, że z roku na rok rotele stają się coraz bardziej popularne na całym świecie.

Biorąc pod uwagę budowę podwozia i nadwozia, należy wymienić dwa rodzaje pojazdów. Pierwsze z nich to rotele na podwoziu autokaru. Mogą to być pojazdy jednoczęściowe lub dwuczęściowe (z przyczepą). Najbardziej popularne w tej grupie, a zarazem najwygodniejsze to pojazdy z przyczepami, użytkowane w czasie długich ekspedycji. Pierwsza część pojazdu to...

Wydanie: 7/2007, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail