Trzecia królowa na wodzie

10 grudnia 2007 roku zwodowano najnowocześniejszy statek linii Cunard - Queen Victoria. Jest to trzecia królowa, po Queen Mary 2 i Queen Elizabeth 2 pływająca pod banderą linii Cunard. Do dyspozycji pasażerów jest 990 kabin, z czego 86 proc. to kabiny zewnętrzne, a 71 proc. wyposażone jest w balkony.

Jednorazowo w rejs może popłynąć 2000 gości. Na statku, który posiada 12 pokładów, umieszczono teatr na 800 osób i bibliotekę, w której znajdzie się prawie 6 tys. tytułów. Do dyspozycji gości będą trzy baseny, dwupoziomowa restauracja na 900 osób, sala do fitnessu oraz SPA. Jeszcze w grudniu QV odbędzie swój dziewiczy rejs. Armator, Cunard Line, jest jedną z firm tworzących "złoty wiek żeglugi". Zbudował m.in. słynny RMS "Lusitania". W 1998 r. firma przyłączyła się do amerykańskiego giganta Carnival Corporation. Niedługo potem zapadła decyzja o budowie "Queen Mary 2", wtedy największego na świecie transatlantyku pasażerskiego.

Wydanie: 8/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail