Nowa kolejka na Kasprowy

15 grudnia pierwsi narciarze i turyści wjechali zmodernizowaną kolejką linową na Kasprowy Wierch. Podczas remontu, który trwał przez ostatnie siedem miesięcy, wymieniono podpory, liny, wagoniki oraz wyposażenie sterowni. Odnowiona kolejka może zimą przewozić do 360 pasażerów na godzinę, latem - zgodnie z ograniczeniem ministra środowiska - tylko 180 osób. Dwukrotnie wzrosła pojemność wagoników: z 30 do 60 osób.


W ciągu około 20-minutowej przejażdżki pasażerowie będą mogli czuć się bezpieczniej. Wagoniki nie będą kołysać się jak dotychczas, ponieważ zostały zawieszone na dwóch linach. Na stacjach - w Kuźnicach, Myślenickich Turniach i Kasprowym Wierchu, widoczne są zmiany w organizacji ruchu, wykończeniu wnętrz oraz całkiem nowe toalety.

Pomieszczenia sanitarne zostały wykonane w ramach współpracy PKL i Sanitec Koło (ceramika łazienkowa) oraz partnerów - Grohe (armatura), Merida (akcesoria), Tubądzin (płytki ceramiczne) i Lehnen (wyposażenie dla niepełnosprawnych). Nazwa projektu: "Toaleta na najwyższym poziomie" - którego inicjatorem jest Sanitec KOŁO - wynika nie tylko z modelowej aranżacji i wykończenia wnętrz, ale również faktu, iż na Kasprowym Wierchu znajduje się najwyżej położony sanitariat publiczny w Polsce.

Wydanie: 8/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail