Las Vegas w Hiszpanii

Na biednych i słabo zaludnionych stepach Monegros, w hiszpańskiej Aragonii, powstanie największy na świecie park rozrywki, wypoczynku i hazardu - Gran Scala. Lokalny rząd Aragonii podpisał umowę na budowę parku z międzynarodową grupą przedsiębiorców ILD. Koszt inwestycji wyniesie 17 mld euro i w całości zostanie pokryty przez firmy prywatne.


Na powierzchni 2 tys. hektarów, w okolicach Saragossy, zostaną wybudowane 32 kasyna, 70 hoteli, 5 parków tematycznych, ponad 230 restauracji, 500 sklepów, pole golfowe, tor wyścigów konnych i liczne muzea. Budowa rozpocznie się jesienią przyszłego roku, zaraz po zamknięciu międzynarodowej wystawy Expo 2008 w Saragossie i będzie prowadzona w 3 etapach. Inauguracja pierwszego etapu inwestycji może nastąpić już pod koniec 2010 roku, ale całość zostanie zakończona prawdopodobnie około roku 2019.

Gran Scala ma być drugim co do wielkości centrum hazardu światowego, tuż po amerykańskim Las Vegas. Większość salonów gry nastawiona będzie na automaty, ale nie zabraknie także stołów do ruletki czy blackjacka. Hiszpański projekt przewiduje także szeroką ofertę kulturalną, turystyczną i wypoczynkową, skierowaną do rodzin z dziećmi. Na terenie miasteczka zostanie wybudowany m. in. park wodny, "stacja kosmiczna", a także Spyland - przedstawiający świat szpiegowski. Gran Scala aspiruje do stania się pierwszym celem odwiedzin turystów na Półwyspie Iberyjskim. Oczekuje się, że w 2015 miasteczko rozrywki odwiedzi 25 mln turystów, w tym 80 proc. z zagranicy. W parku rozrywki zatrudnienie znajdzie 65 tys. osób.Wydanie: 8/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail