Szlakiem zjaw

Pomysłem na zorganizowanie wycieczki po Dolnym Śląsku może być wybranie szlaku pałaców i zamków. Warto pamiętać, że co czwarty pałac lub zamek stojący w Polsce jest zlokalizowany właśnie w tym regionie. Tak duże zagęszczenie zamków i pałaców to niewątpliwy atut Dolnego Śląska. Nawet weekendowy wyjazd może obfitować w wiele zwiedzonych miejsc bez przemierzania zbędnych kilometrów


Większość pałaców jest udostępniona do zwiedzania, nawet te, które pełnią obecnie funkcje hoteli. Wszystkie budowle można obejrzeć za darmo lub za niewielką opłatą wahającą się zwykle w granicach kilku złotych.

Noclegów pod dostatkiem

Szlak zamków i pałaców zaczyna się już w stolicy regionu - we Wrocławiu, stamtąd warto obrać kierunek na południe, w stronę Wałbrzycha, gdzie mieści się perła dolnośląskich zabytków - Zamek Książ. Po drodze należy odwiedzić takie miejscowości jak Krasków czy Krobielowice, gdzie nie tylko znajdują się piękne pałace, ale gdzie turysta może spróbować swoich sił w jeździe konnej czy grze w golfa. Jednak, jak za każdy luksus, także i za te trzeba słono zapłacić, dlatego oferty te, podobnie jak i noclegi w zabytkowych komnatach, kierowane są głównie dla turystów z zagranicy.

Aby spędzić noc tanio i wygodnie, nie trzeba jednak wydawać majątku, bowiem już u podnóża Sudetów znajduje się wiele pensjonatów i uzdrowisk. Każde z nich może być bazą wypadową, bowiem odległości są niewielkie, a oferta bogata. Ceny noclegów oczywiście uzależnione są od oferowanego standardu. W hotelach wahają się one w granicach: 490-800 zł, 300-500 zł, 160-320 zł, 120- -220 zł, 110-140 zł (od hoteli pięciogwiazdkowych po jednogwiazdkowe), w pensjonatach przedział ten wynosi 30-80 zł, w motelu 50-80 zł, w ośrodku wypoczynkowym 30-80 zł, w domu wycieczkowym 40-90 zł, na kempingu ceny oscylują w granicach 20 zł, w domku turystycznym również 20 zł, w schronisku górskim 15-40 zł, w kwaterach prywatnych 20-45 zł.

Piechotą lub samochodem

Tańszą wersją aktywnego zwiedzania zamkowych ruin może być przemierzanie górskich stoków, jak na przykład tych w okolicy Zamka Grodno, gdzie znajduje się węzeł szlaków turystycznych: szlak niebieski - Europejski Pieszy Szlak Długodystansowy E3, który w drodze od Atlantyku do Morza Czarnego przemierza polskie Sudety na...

Wydanie: 8/2007, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail