Sposób na wolne środki

Inwestowanie nadwyżek finansowych należy zacząć od poszukania wolnych środków w firmie. Przedsiębiorcy zazwyczaj krzywią się na wspomnienie wolnych środków, tłumacząc, że mają faktury do zapłacenia, wierzyciele płacą nieterminowo, a utrzymanie pracowników jest w Polsce wyjątkowo kosztowne. Nie inaczej jest w branży hotelarskiej. Instytucje finansowe, w tym banki, oferują swoim klientom wiele instrumentów pozwalających w racjonalny sposób zarządzać należnościami, wierzytelnościami, ryzykiem i... wolnymi środkami.

Kłopot z głowy

Nieterminowo spływające płatności od wierzycieli powodują zatory płatnicze, które są najbardziej odczuwalne w małych i średnich przedsiębiorstwach. Badania przeprowadzone przez spółkę Euler Hermes Zarządzanie Ryzykiem wykazały, że ponad 95 proc. przedsiębiorstw ma problemy z terminowym odzyskaniem swoich należności. Najprostszym sposobem na wierzyciela jest faktoring. Ta usługa do niedawna była kojarzona wyłącznie z dużymi przedsiębiorstwami, nawet korporacjami, ponieważ to właśnie one miały możliwość uzyskania od swoich kontrahentów danych pozwalających ocenić wielkość ryzyka...

Wydanie: 8/2007, FINANSE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail