Okęcie za lotniskami regionalnymi

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, regionalne lotniska obsłużyły więcej pasażerów niż warszawskie Okęcie.
Między styczniem a wrześniem z polskich lotnisk skorzystało ponad 14,6 mln osób, z tego ponad 7,5 mln pasażerów przypadło na porty regionalne, informuje Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Warszawskie Okęcie pozostaje co prawda największym portem lotniczym w kraju, ale traci na znaczeniu. Do września skorzystało z niego niecałe 7,1 mln pasażerów.
Według ULC, jedną z głównych przyczyn spadku znaczenia Okęcia są opóźnienia w oddaniu nowego terminalu. Sporym kłopotem jest też zatykająca się infrastruktura lotniska (potrzebny jest nowy pas startowy) czy wygórowane opłaty lotniskowe.
Według prognoz ULC, w całym roku polskie lotniska obsłużą około 19 mln pasażerów, z tego ponad połowa przypadnie na inne miasta niż Warszawa. W kolejnych latach ten trend zapewne się utrzyma. Wydanie: 9/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail