Kraków traci przewoźników

Niemiecki tani przewoźnik Germanwings wycofuje się z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Z letniego rozkładu lotów tych linii wynika, że samoloty z Niemiec zamiast do Krakowa, będą latać na lotnisko Katowice- Pyrzowice. Przewoźnik poinformował, że od początku kwietnia na katowickie lotnisko zostaną skierowane loty dotychczas wykonywane do Krakowa z Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu.
Decyzja Germanwings to druga strata lotniska w Balicach w ostatnich miesiącach. Wcześniej słowacki tani przewoźnik SkyEurope zlikwidował tam swoją bazę i ograniczył liczbę połączeń, pozostawiając tylko loty do Wiednia. W międzyczasie jednak pojawiło się w Krakowie kilka nowych linii lotniczych, a polski Centralwings ogłosił otwarcie tam w lecie swojej nowej bazy operacyjnej. Wydanie: 9/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail