Muzeum na pół województwa

Powstanie muzeum poświęcone bitwom, które miały miejsce pod Łodzią. Wszystkie miejsca, ślady umocnień, walk, cmentarze wojenne i zachowane obiekty, staną się eksponatami gigantycznego muzeum w przestrzeni, rozciągającego się od Kutna i Łowicza po Piotrków.Urząd Marszałkowski ma ogłosić konkurs na koncepcję takiego muzeum, a samorządy wystąpią do ministra kultury o patronat nad przedsięwzięciem i uznanie terenów bitewnych za obszar dziedzictwa historycznego całej Europy. Powstały już pomysły, jak ma wyglądać takie muzeum. Zwiedzanie zacznie się w Muzeum Historii Miasta Łodzi.

Obiekty do zwiedzania wskaże system GPS, turysta odnajdzie takie miejsce, uruchomi laptopa i wysłucha internetowego przewodnika. Burmistrz Koluszek Sławomir Wochna apelował, żeby obok "dużego" projektu pamiętać o "małym", czyli lokalnych pomysłach turystycznych. Samorządowcy już działają - uruchomili stronę internetową o bitwie (www. lodz1914. pl). Urząd Miejski w Koluszkach nakręcił film o walkach i cmentarzach z okresu pierwszej wojny światowej zlokalizowanych pod Łodzią. Powstał także plan szlaku turystycznego o długości 65 km. Koszt tegorocznych inwestycji obliczono na 21 mln zł. Gminy wystąpią o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.Wydanie: 9/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail