Za chwilę przyjmą gości...

Hotel "z datą" w Toruniu

Jeszcze w marcu pierwszych gości powinien przyjąć toruński hotel 1231. Nazwa obiektu, który zamierza ubiegać się o standard czterech gwiazdek, nawiązuje do daty założenia Torunia przez Krzyżaków. Obiekt powstaje w odrestaurowanym XIII-wiecznym starym młynie położonym w na terenie zamku krzyżackiego. Hotel oferować będzie 23 pokoje 1- i 2-osobowe, usytuowane na trzech kondygnacjach, niewielką salę konferencyjną i restaurację.

Kościuszko "pod" Krakowem


Również w marcu 2008 roku ma zostać oddany do użytku hotel Kościuszko mieszczący się w zabytkowym, dwukondygnacyjnym XVIII-wiecznym dworku. Inwestorem hotelu, który ma promesę na obiekt czterogwiazdkowy, jest sieć Donimirski Boutique Hotels. Hotel będzie miał 25 pokoi, 45 miejsc noclegowych. Obiekt utrzymany zostanie w stylu boutique, a pokoje i wnętrza, będą różniły się kolorystyką. W hotelu przewidziano także 4 pokoje dla niepełnosprawnych, restaurację i salę konferencyjną. Obiekt położony jest w zacisznym parku, z dogodnym dojazdem z lotniska oraz z kierunków: Katowice i Warszawa.

Bardzo mały "art-obiekt"

W grudniu 2007 roku pierwszych gości przyjął otwarty w Sopocie przy ulicy Rzemieślnicznej 42 mały obiekt noclegowy - arthotel Lalala. Każdy z zaledwie siedmiu pokoi obiektu ma zupełnie inny wystrój, ponieważ każdy został zaprojektowany przez innego artystę. Zastosowano tu nietypowe kolory oraz wzory na ścianach.W jednym z apartamentów cała łazienka jest w kolorze czarnym, w innym podłoga ma krwistoczerwony kolor, w kolejnym ściany pokryte są gęstym czarnym futrem wilka syberyjskiego. Artyści zaprojektowali również niezwykłe przedmioty, które stanowią wyposażenie przygotowanych przez nich pokoi - niezapomniane wrażenie robi np. łóżko, którego nogi są betonowym odlewem, ukształtowanym na wzór stóp stojącej na pointach baletnicy lub drapieżnie czerwone poroże jelenia, będące trójwymiarowym uzupełnieniem fresku na ścianie.


Wydanie: 9/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail