LOT ogranicza linie

Skasowano trzy połączenia z Warszawy - nie polecimy LOT-em do Oslo, Wenecji i Lyonu. PLL LOT rozważa również zamknięcie rejsów z Gdańska do Monachium oraz z Warszawy do Stuttgartu. Wyniki finansowe na tych trasach są kiepskie. Na linii z Gdańska do Hamburga LOT stracił w ubiegłym roku ponad 670 tys. zł. Jeszcze większe straty przyniosły loty z Warszawy do Lyonu (3,3 mln zł) i Oslo (6,4 mln).

Słabe wyniki są efektem drogiego paliwa i ostrej rywalizacji z tanimi liniami, które oferują nawet o 30 proc. niższe ceny biletów do krajów skandynawskich. Wolne maszyny z likwidowanych połączeń posłużą głównie do zwiększenia częstotliwości zyskownych rejsów oraz do otwarcia nowej trasy Kraków-Gdańsk. Mimo likwidacji kilku tras w Europie LOT nie rezygnuje z rozbudowy siatki połączeń.

W marcu rusza nowe połączenie z Warszawy do Pekinu. Problem w tym, że na razie sprzedaż biletów na tę trasę idzie słabo. Wypełnienie samolotów wynosi ok. 30 proc. LOT mocno promuje nową trasę i oferuje niskie ceny. W obie strony można polecieć za niecałe 2,2 tys. zł. Aby połączenie do Chin było opłacalne, trzeba jednak sprzedać minimum 70 proc. miejsc w samolocie. Ubiegłoroczne analizy firmy wykazały, że loty do Pekinu mogą przynieść nawet 40 mln zł straty w ciągu 12 miesięcy od inauguracji.Wydanie: 10/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail