Możliwy powrót Ritza

Sieć hotelowa Ritz-Carlton Hotel Company rozważa możliwość otwarcia obiektów w Warszawie i Krakowie. Według Mariona Schumachera, dyrektora PR sieci na Europę, koncern rzadko inwestuje w budowę własnych obiektów. I dlatego Amerykanie, którzy zarządzają 70 hotelami obu legendarnych marek zlokalizowanymi w 23 krajach, szukają obecnie w Polsce partnera wśród właścicieli istniejących już obiektów oraz deweloperów.

W połowie lutego prezydent Białegostoku poinformował, że tajemniczy inwestor chciałby zbudować w tym mieście hotel bazujący na tradycjach funkcjonującego w tym mieście w pierwszej połowie XX wieku hotelu Ritz. Inwestor, który wstępnie deklaruje zainwestowanie w regionie 200 mln zł, ma zostać ujawniony na początku lata. W latach 1913-1944 w Białymstoku działał hotel o nazwie Ritz.

Obiekt został wzniesiony przez Towarzystwo Akcyjne Ritz z pomocą finansową Petersbursko-Tulskiego Banku Ziemskiego i nie miał nic wspólnego z Cesarem Ritzem legendarnym hotelarzem i założycielem hoteli Ritz w Paryżu i Londynie. Być może partnerem sieci Ritz-Carlton, stanie się warszawski Hotel Europejski przy Krakowskim Przedmieściu. Jest własnością spółki należącej do rodzin Czetwertyńskich i Przeździeckich, których przodkowie zbudowali hotel i byli jego właścicielami do lat 40. ubiegłego wieku. Kosztem ponad 50 mln euro zamierzają oni poddać budynek gruntownej modernizacji i uczynić z niego jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Warszawie. Bryła Hotelu Europejskiego nie ulegnie zmianie, a fasada zostanie odnowiona. Przebudowane ma zostać wnętrze hotelu. Liczba pokoi zmniejszy się o około 100 (ostatnio było ich 234), za to zyskają one większą powierzchnię.

Wydanie: 10/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail