Dwa zamki naprzeciwko

rt_2008_02-53.jpgByć może trudno w to uwierzyć, ale na terytorium Polski znajduje się ponad tysiąc zamków oraz mniej lub bardziej widocznych pozostałości po nich. Jednak tylko dwie takie budowle położone są tak blisko siebie, że z murów jednej można podziwiać w całej krasie drugą i odwrotnie.

Jeśli doda się do tego, że obie były niegdyś zamkami granicznymi dwóch państw, że stały na przeciwnych brzegach rzeki, że z każdą związana jest historia co najmniej dwóch narodów, że jedna jest trwałą ruiną, a w doskonale zachowanej drugiej można nawet nocować, to cóż więcej potrzeba prawdziwym turystom spragnionym nie tyle luksusu, co spotkania i z przygodą i z historią.

Cóż więcej? Dla tych bardziej wybrednych turystów dodać można jeszcze legendę, skarb i tajemnicę. Po lewej stronie Dunajca, na wysokiej górze wznoszą się ruiny zamku w Czorsztynie, po przeciwnej zaś stronie dawnej rzeki a obecnie zalewu, zamek Niedzica. W pierwszym bywały onegdaj koronowane głowy.

To tu zatrzymywał się Kazimierz Wielki, Ludwik Węgierski,...

Wydanie: 10/2007, INSPIRACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail