Kamperem w świat

rt_2008_02-16.jpgZima łagodnie obeszła się z nami. Nadchodzi czas weekendowych wojaży i wakacyjnych wypraw. Dla tych, którzy kochają swobodę i lubią podróżować w niemal domowych warunkach, idealnym rozwiązaniem może być kamper

Miejsc, w których można kupić samochód kempingowy, jest w Polsce już sporo, wziąwszy pod uwagę, że są to u nas dopiero początki tego rynku. Istnieje ponad 20 firm, które są przedstawicielami różnych marek. Do najbardziej popularnych można zaliczyć Hobby, Hymer, Knaus i Dethleffs. Zaczynają pojawiać się w również marki luksusowe. Obecnie ich przedstawicielem są Bońkowscy Caravaning.

Zaczynali z włoskimi markami typu McLouis, Mobilvetta w 2005 roku, następnie w 2006 rozpoczęli współpracę z marką Hymer, w 2007 z Hobby a w tym roku z ekskluzywną marką Niesmann+Bischoff i są jej jedynym przedstawicielem na Polskę. - Myślę, że przyszedł czas na poszerzenie swojej oferty o modele z wyższej półki, zauważyliśmy że Polacy coraz bardziej cenią sobie luksus i wygodę zarówno w samochodach osobowych, jak i w tych, którymi jeżdżą na wakacje - mówi Dominika Bońkowska, właścicielka firmy Bońkowscy Caravaning.

Zachód lubi kamperować

Na zachodzie i południu Europy kamperowanie jest zdecydowanie bardziej popularne i ma dużo dłuższe tradycje niż w Polsce, jest w tej chwili jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu. Dlatego Niemcy, Włosi czy Francuzi korzystają zazwyczaj ze swoich, sprawdzonych już wypożyczalni bądź własnych samochodów.

rt_2008_02-69.jpg

Polacy natomiast rzadko wynajmują samochody kempingowe do zwiedzania Polski. Zazwyczaj są to wycieczki na południe Europy. Kamper pozwala na zwiedzanie wszystkiego, co mija się po drodze, daje...

Wydanie: 10/2007, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail