Modne podróże z sakwami

Z roku na rok zwiększa się liczba miłośników turystyki rowerowej, czyli potencjalnych klientów biur podróży. Trudno nie zauważyć, że ta forma turystyki kwalifikowanej to przyszłość. Jak oceniają inwestorzy i właściciele biur podróży, jest to dobry interes z perspektywami


Turystyka rowerowa (kolarska) to najlepszy sposób na poznanie atrakcji turystycznych miast, regionów i wielu krajów z wysokości siodełka. To jeden ze sposobów na życie. Przemieszczając się rowerem, można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, których nie zobaczymy podczas podróży samochodem czy koleją.

Sama podróż nim stwarza niebywałą okazję do poznania atrakcji turystycznych w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jeździć można w wielu regionach Polski i świata. Najatrakcyjniejsze obszary w Polsce to między innymi: Warmia i Mazury, Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, Pomorze Zachodnie, a także okolice Krakowa i Warszawy. Miłośnicy gór znajdą ciekawe warunki w Sudetach, Karpatach czy w odległych Alpach i Dolomitach. Na rowerach jeżdżą wszyscy, ludzie w każdym wieku o różnym stopniu sprawności i umiejętności.


rt_2008_02-65.jpg

Poczynając od dzieci, kończąc na całych rodzinach i osobach powyżej 50 roku życia. Jedni z nich jeżdżą wyczynowo, drudzy po prostu chcą na nich wypoczywać. Początek turystyki rowerowej w Polsce został zapoczątkowany w XIX w., a dokładnie w 1886 r., kiedy to powstało Warszawskie Towarzystwo Cyklistów. Z początku działalność ta miała charakter sportowy. Ważną rolę odegrało PTTK, które w szerokim stopniu przyczyniło się do propagowania i rozwoju tej formy turystyki.

Pod koniec lat osiemdziesiątych nastąpiły korzystne zmiany na rynku, dzięki którym zaczęły pojawiać się pierwsze rowery górskie, a także firmy, które je składały. Pojawiła się też niespotykana wcześniej górska turystyka rowerowa MTB. Wraz z pojawieniem się nowoczesnego sprzętu wzrosło zainteresowanie wycieczkami w góry i nastąpił niespotykany dotąd popyt na różne formy turystyki rowerowej. Na rynku znajdują się najróżniejsze typy i modele rowerów, w których produkcji prześcigają się firmy z całego świata. Dzięki dużej konkurencji rowery są ciągle unowocześniane i dostosowywane do wszelkich warunków terenowych. Nowoczesne rozwiązania techniczne i niezawodny osprzęt spowodowały, że podróże rowerami...

Wydanie: 10/2007, SPORT I TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail