Miasteczko aniołów

Na początku XX wieku Nałęczów był ulubionym miejscem wypoczynku, a często i natchnieniem dla wielu polskich pisarzy. Po zniszczeniach w obu wojnach światowych i zaniedbaniach w okresie realnego socjalizmu ta znana z leczenia chorób układu krwionośnego miejscowość wraca do czasów świetności

rt_2008_02-13.jpg


W literaturze nie brak pochlebnych recenzji wystawianych dla Nałęczowa. Bolesław Prus, który regularnie przyjeżdżał do uzdrowiska, napisał: "kto chociaż raz odwiedził Nałęczów, ten wyjedzie stąd innym, lepszym człowiekiem", a Ewa Szelburg-Zarembina, pisarka związana z tą miejscowością, nazwała go "miasteczkiem aniołów".

Profil leczniczy uzdrowiska
rt_2008_02-12.jpg
Choroby kardiologiczne (choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, wczesna rehabilitacja kardiologiczna) i stany ogólnego wyczerpania psychicznego. Zabiegi sanatoryjne: hydroterapia: (kapiele CO2, natryski, masaż podwodny, bicze szkockie, hydromasaż, masaż wirowy, kąpiele aromatyczne, gimnastyka w basenie, kąpiel perełkowa, masaż Aquatonic).

Masaże: synchroniczny, kamieniami, klasyczny, limfatyczny. Termoterapia: ciepłolecznictwo fango, borowina, krioterapia. Elektroterapia: magnetoterapia, światłolecznictwo, laseroterapia, stymulacje, diatermia teraplus, fonoreza, ultradżwięki, diadynamik, galwanizacja, jonoforeza, prądy interferencyjne, diatermia krótkofalowa. Kinezyterapia: gimnastyka indywidualna, zbiorowa.

Naturalne zasoby lecznicze: na terenie dzisiejszego parku biją trzy źródła: "Miłość", "Nadzieja" i źródło żelaziste im. Celińskiego. Źródła, które stanowiły ongiś podwaliny uzdrowiska, wykorzystuje się do kąpieli w Zakładzie Przyrodoleczniczym i do produkcji popularnej wody mineralnej "Nałęczowianka".

Uzdrowiskowe...

Wydanie: 10/2007, TURYSTYKA ZDROWOTNA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail