Otworzyć biuro podróży

rt_2008_02-9.jpgW ostatnich latach stopniowo rosną wymogi prawne i finansowe dotyczące prowadzenia biura podróży. Powodem takiego stanu rzeczy były spektakularne bankructwa biur podróży i często pokazywane kłopoty urlopowiczów, którzy nie mieli jak wrócić z zagranicy

Obecnie, żeby rozpocząć działalność jako biuro podróży, trzeba uzyskać zezwolenie z urzędu wojewódzkiego. Po jego otrzymaniu przedsiębiorca zostaje wpisany do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Rejestr ten wraz z informacjami o firmie jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki (http://turystyka.crz.mg.gov. pl/icrz/login.do).

Wpis do rejestru kosztuje 500 zł. Jednak by takie zezwolenie dostać, należy przedstawić umowę gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej albo polisę ubezpieczeniową. Taka polisa ubezpiecza też klientów, którzy nie mają jak wrócić z zagranicznej wycieczki z powodu finansowych kłopotów biura. Minimalna stawka ubezpieczenia waha się od 20 euro dla wycieczek na terenie Polski do minimum 500 euro na wyjazdy poza Europę, określone w rozporządzeniu Ministerstwa Finansów.

Ostateczna wysokość ubezpieczenia jest uzależniona od indywidualnych negocjacji z...

Wydanie: 10/2007, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail