E-turystyka - podsumowania i prognozy

Włochy, Grecja i Hiszpania - internauci planujący wyjazd z biurem podróży w ciągu pierwszego półrocza 2008 roku za cel swoich wypraw wybierają przede wszystkim kraje europejskie. Ponad 60 proc. użytkowników sieci planujących wyjazd z biurem podróży wskazuje internet jako główne źródło wiedzy o zamierzonej podróży. Tak wyglądają wnioski z najnowszego raportu Gemius SA "Turystyka wśród internautów", opracowanego na podstawie wyników kilku badań dotyczących planów wyjazdów internautów z biurami podróży, oceny znajomości podmiotów branży turystycznej oraz oglądalności polskich stron internetowych poświęconych turystyce


rt_2008_04-11.jpg


Kierunek - południe

Sezon wiosenno-letni tradycyjnie pozostaje "najgorętszym" okresem urlopowym - ponad połowa internautów planujących wyjazd z biurem podróży zamierza wyjechać właśnie w tym czasie, wyjazd zimowy planowała blisko jedna czwarta badanych - czytamy we wspomnianym już raporcie Gemius. Najczęściej wskazywanym kierunkiem podróży jest Europa (55 proc.), a szczególnie "gorące" punkty na mapie to jej południowa część: Włochy, Grecja i Hiszpania. W sezonie zimowym popularność zyskują także Austria i Słowacja.


Wydanie: 12/2007, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail