Hoteli przybywa niezależnie od EURO

rt_2008_04-27.jpgTeza, że podczas EURO 2012 zabraknie miejsc noclegowych dla kibiców i gości jest błędna. Liczba miejsc noclegowych w hotelach o średnim standardzie wzrasta. W najgorszym wypadku może zabraknąć obiektów najwyższych kategorii dla organizatorów, VIP-ów i... uczestniczących w turnieju drużyn


Pamiętając, że EURO 2012 ma się odbywać na przełomie wiosny i lata, warto wziąć pod uwagę łączną liczbę całorocznych i sezonowych miejsc noclegowych w Polsce, których jest około 575 tys. Jeśli doda się do tego około 150 tys. łóżek w obiektach agroturystycznych oraz kwaterach prywatnych i skromnie liczoną na poziomie kolejnych 150 tys. miejsc szarą strefę noclegową, to w sumie w Polsce funkcjonuje obecnie około 875 tysięcy miejsc noclegowych. Zatem łóżek na EURO 2012 z pewnością nie zabraknie.

Biorąc pod uwagę rozwój ilościowy i jakościowy rynku noclegowego, Polska jest niekwestionowanym liderem naszego regionu, wynika z analiz zawartych w opublikowanym właśnie "Raporcie z rynku hotelarskiego - Inwestycje 2008" wydanego przez miesięcznik branżowy "Hotelarz". Trend ten potwierdzają najnowsze dane Eurostatu mówiące o wzroście liczby korzystających z noclegów w polskich hotelach w roku 2007 o 11,5 proc., wobec średniej dynamiki dla krajów Unii Europejskiej wynoszącej 3,1 proc. Nie zmienia to faktu, że nasycenie hotelami (skategoryzowanymi obiektami tego rodzaju) wynosi 34,5 miejsca noclegowego na 10 tysięcy mieszkańców, co nadal lokuje nas w ogonie Europy.


System hotelowy to zestaw obiektów hotelowych zarządzanych lub
nadzorowanych przez centralę, która wypracowała indywidualne cechy
charakterystyczne w odniesieniu do funkcji, standardu, zakresu
świadczonych usług, organizacji i innych cech zewnętrznych. Sieci
hotelowe to łańcuchy obiektów powiązanych bądź kapitałowo, np.

Wydanie: 12/2007, HOTELARSTWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail