Bezpieczniej w Polsce

Od 2 czerwca do 30 września działa w Polsce telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Pod numerami telefonów: 0 800 200 300, 0 608 599 999 można uzyskać informacje w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Turysta może liczyć na pomoc w każdej trudnej sytuacji, która ma miejsce w hotelu, w taksówce czy na drodze w przypadku awarii samochodu.

W większości są to sprawy wynikające z problemów z językiem w załatwieniu jakiejś sprawy, drobnej pomocy w przypadkach kłopotów ze zdrowiem, a często w uzyskaniu informacji turystycznej Z badań przeprowadzanych co roku przez Instytut Turystyki wynika, że obok kosztów pobytu, standardu usług i atrakcji turystycznej stan bezpieczeństwa jest jednym z elementów decydujących o wyborze miejsca na wypoczynek. Telefon bezpieczeństwa nie będzie zastępował numerów alarmowych.

W sytuacjach awaryjnych obsługa będzie podawała właściwe numery telefonów odpowiednich służb: policji, pogotowia, straży pożarnej, pomocy drogowej i informacji turystycznej. Akcja powstała we współpracy ministra sportu i turystyki, komendanta głównego policji oraz prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Czynny codziennie w godzinach 10.00-22.00.


Wydanie: 2/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail