Przyjechało mniej turystów

W pierwszym kwartale 2008 roku do Polski przyjechało 13,2 mln zagranicznych turystów, czyli o blisko 10 proc. mniej niż rok temu, wynika z szacunków Instytutu Turystyki. Najliczniej do Polski przybywali przyjezdni z Niemiec (8,4 mln osób), Czech (1,6 mln), Rosji, Białorusi i Ukrainy (razem ponad 1,2 mln).


Z ważniejszych rynków Unii Europejskiej warto podkreślić wzrost liczby gości z Irlandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W tym samym I kwartale br. do Polski w celach turystycznych przyjechało ok. 2,9 mln osób, czyli o niemal 9 proc. mniej niż w pierwszym kwartale roku 2007. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, z obiektów zakwaterowania zbiorowego korzystało w I kwartale 2008 roku 705 tys. cudzoziemców, o 4 proc. mniej niż w odpowiednim kwartale 2007 roku. Liczba udzielonych im noclegów zmalała do niespełna 1,76 mln, czyli o 3,5 proc. Częściej za granicę wyjeżdżali natomiast Polacy - wyjechało ich 10,7 mln, czyli o 2 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2007 roku.Wydanie: 2/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail