Więcej pasażerów na Okęciu

W ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2008 roku, Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie obsłużył 4 548 078 pasażerów, czyli o 8,37 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Największy wzrost Port Lotniczy zanotował w ruchu czarterowym, w którym to segmencie liczba pasażerów wzrosła o ponad 51 proc. - Ponad ośmioprocentowy wzrost liczby pasażerów, którzy skorzystali z naszego lotniska, jest - porównując z lotniskami podobnej wielkości - bardzo dobrym wynikiem.

Polski rynek lotniczy jest w fazie dynamicznego rozwoju i mimo spowolnienia na światowych rynkach, utrzymuje imponującą tendencję wzrostową, która powinna utrzymać się w nadchodzących latach - powiedział Michał Marzec, dyrektor naczelny PP "Porty Lotnicze". Tendencja wzrostowa utrzymuje się również w przewozach cargo. Liczba przewiezionych przez pierwszych sześć miesięcy 2008 roku towarów wzrosła o 6,6 proc. i wyniosła blisko 28 tys. ton. Z usług Portu Lotniczego im. F. Chopina korzystają obecnie 34 linie lotnicze, które obsługują z Warszawy 100 regularnych połączeń. Lotnisko obsługuje dziennie blisko 25 tys. pasażerów.


Uruchomienie terminalu nr 2 na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina pomogło w sprawniejszej obsłudze większej liczby gości, w pierwszym półroczu tego roku
Wydanie: 3/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail