Integracja w powietrzu

W przygotowywaniu ofert turystycznych należy pamiętać o zmieniających się gustach klientów. Coraz częściej oczekują oni wyjątkowych wrażeń i doświadczeń, na które nie pozwoliliby sobie na co dzień. Co więcej, dziś, aby zostać zauważonym, trzeba zaproponować naprawdę nietuzinkową ofertę. Jednym z pomysłów może być turystyka powietrzna

rt_2008_07-72.jpg

Podejście innowacyjne ma duże znaczenie zwłaszcza w przygotowywaniu ofert turystyki integracyjnej. Tym bardziej warto przyjrzeć się możliwościom połączenia wspólnego wypadu z powietrznymi atrakcjami. W dobie powszechnej dostępności lotów samolotem rozsądnie jest jednak spojrzeć w stronę nieco bardziej ekstremalnych doznań.


Na paralotni w tandemie

Paralotniarstwo, czyli rekreacja polegająca na lataniu przy użyciu paralotni (zwanej również glajtem lub parapentem), w Polsce zyskało popularność w latach 90. XX wieku. Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest w naszym kraju 2653 osób posiadających świadectwo kwalifikacji pilota paralotni, w tym 86 z wpisem uprawnienia instruktora. Paralotniarstwo mylone jest często z lotniarstwem, jednak różni się od niego brakiem sztywnych elementów konstrukcyjnych w paralotni.

Dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z paralotniarstwem przeznaczone są tzw. loty tandemowe z instruktorem. Podczas lotu pasażer nie wykonuje żadnych czynności, co umożliwia mu kręcenie filmu wideo lub robienie zdjęć. Do takiego lotu niepotrzebne jest również żadne przeszkolenie. Wystarczą podstawowe wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, których udziela pilot przed startem. Lot taki może odbyć każdy bez względu na stan zdrowia i warunki fizyczne. Należy jedynie pamiętać, aby przygotować sobie wygodny strój. Spotkania połączone z lotami tandemowymi mogą być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych form turystyki integracyjnej.

rt_2008_07-69.jpg


Przykładowy koszt wynajęcia Szkoły Latania Paragliding.com.pl na jedno spotkanie, podczas którego przeprowadzane jest 30-40 przelotów to koszt około 6-9 tys. zł. Lot trwa około 7 minut. Natomiast Parabara.eu podobną usługę wycenia na 3,5 tys. zł plus 200 zł od osoby. Tu przelot jest trochę dłuższy i trwa 15 minut. Firmy organizujące podobne loty przyznają, że ten rynek od kilku lat się nie zmienia. Nie ma też silnie rozbudowanej konkurencji. I mimo że nie narzekają na brak pracy, zauważają, że na organizacji lotów tandemowych nie da się zarobić wielkich pieniędzy. Paralotniarstwo w dużej mierze pozostaje sportem dla pasjonatów. Problemem są natomiast ludzie, którzy oferują loty paralotnią, nie posiadając specjalnych uprawnień. Stanowią oni zagrożenie dla siebie i swoich klientów. Przy wyborze oferty należy...

Wydanie: 3/2008, TURYSTYKA BIZNESOWA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail