Po esencję Afryki

Kenia to miejsce magiczne, które trudno opisać w paru słowach. Tym bardziej, że ten kraj, w którym magia miesza się z pierwiastkami racjonalnymi, z realiami współczesnego bytu, uważany jest za kolebkę ludzkości

rt_2008_08-3.jpg


Na północy Kenii, nad jeziorem Turkana znaleziono najstarsze ludzkie szczątki. Kenia zachwyca urozmaiconymi krajobrazami - duże jeziora (Wiktorii, Nakuru, Turkana) sąsiadujące z piaszczystymi pustyniami, ośnieżone szczyty (Kilimandżaro, Mount Kenia), zielone wzgórza pokryte lasami bambusowymi (Abadea) czy w końcu sawanny pełne dzikich zwierząt i piękne plaże Oceanu Indyjskiego z jedną z największych na świecie raf koralowych. I do tego ponad 30 różnych grup plemiennych - ze swoimi językami, religią, strojami, tradycjami, które dopełniają kolorytu tego miejsca. Kenia to kraj kontrastów - z nowoczesnym i bogatym centrum Nairobi, i z drugiej strony z ogromnym, zamieszkiwanym przez ponad 700 tysięcy ludzi slumsem - Kiberą. Jedno jest pewne - to miejsce może zachwycać lub zniechęcać, ale na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym.

Kolory kontynentu

Kenia, leżąca we wschodniej części kontynentu afrykańskiego, jest jednym z najlepiej rozwiniętych, najpiękniejszych i najbezpieczniejszych krajów tej części świata. Walory te sprawiają, że co roku odwiedzają ją setki tysięcy turystów z całego świata. Czy to oznacza, że jest tam tłoczno i komercyjnie? Nic bardziej mylnego - dzięki dużemu obszarowi i odpowiedniej, bardzo rygorystycznej polityce ochrony przyrody, oraz bogatej bazie turystycznej każdy, kto pragnie doświadczyć prawdziwych klimatów afrykańskich, znajdzie coś dla siebie - od wytrawnego podróżnika po rodziny z dziećmi. Warto zauważyć, że wybierając się na tę część kontynentu, nie robimy żadnych obowiązkowych szczepień, należy jednak oczywiście stosować zdroworozsądkowe zasady bezpieczeństwa. Polaków obowiązują wizy wjazdowe - turystyczne, ważne są trzy miesiące i można je nabyć na lotnisku za 50 USD.

Republika Kenii w pigułce

Stolica: Nairobi
Język: angielski, kisuahili
Waluta: 1 szyling kenijski...

Wydanie: 4/2008, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail