Alpy - czy zabraknie śniegu?

rt_2008_09-2.jpgAlpy uznawane są za światową stolicę sportów zimowych. Jest w tym dużo prawdy, oferują bowiem nie tylko wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku, ale, co turyści cenią sobie szczególnie, gwarantują idealną pogodę, która bywa w ich przypadku cenniejsza niż najbardziej luksusowy kurort. Problemem mogą być jednak skutki globalnych zmian klimatycznych, które w Alpach zachodzą szybciej niż w innych miejscach. Czy przyjdzie nam opłakiwać upadłe śnieżne królestwo?


Alpy są zupełnie wyjątkowym punktem na mapie świata. Uwielbiane przez narciarzy, miłośników wspinaczki i pięknych widoków. Kojarzone z luksusem, przepychem i... lansem. Coraz chętniej odwiedzane przez bogacących się polskich turystów. Istnieje jednak poważna obawa, czy nie staną się dostępne tylko dla garstki najbardziej zamożnych światowych amatorów białego szaleństwa.


Polskie typy

Polacy latem wybierają polskie góry, w których oferta turystyczna jest bardzo zróżnicowana i w zależności od potrzeb można znaleźć i ekskluzywne SPA, i tańsze schroniska. Natomiast zimą są częstymi gośćmi Alp. I to właśnie z myślą o narciarzach Norwegian Air Shuttle ogłosiła ponowne otwarcie połączenia z Warszawy do Salzburga. Pierwsze loty mają odbyć się 17 stycznia 2009 r. i będą trwać do 28 marca. Jednym z ulubionych miejsc Polskich turystów jest Alpbach, miejscowość położona w austriackiej części gór. W jej pobliżu znajduje się aż 45 km tras zjazdowych, z przewagą średnio trudnych i łatwych. Jest również trasa dla biegaczy. Dodatkową atrakcją jest ski route, ośmiokilometrowa trasa, którą - przy odpowiedniej pogodzie - można poszusować w głębokim śniegu.


Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy Rozciągają się od Przełęczy Cadibone, oddzielającej je od Apeninów, aż po Kotlinę Panońską. To prawie 1200 km długości. Najwyższym szczytem łańcucha (a jednocześnie całego Starego Kontynentu) jest Mont Blanc (4810 m. n.p.m.)....

Wydanie: 5/2008, ODKRYWAMY ZAGRANICZNE DESTYNACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail