Rowerem wzdłuż Wisły?

Grażyna Staniszewska, eurodeputowana z Bielska-Białej, jest pomysłodawczynią budowy narodowej Wiślańskiej Trasy Turystycznej dla rowerzystów. Ma ona połączyć Jezioro Czerniańskie w Wiśle z Gdańskiem.
Projekt trasy o długości 1000 km przygotowała już Polska Agencja Rozwoju Turystyki. Do realizacji projektu włączyło się już województwo śląskie, które zrealizowało 200-kilometrowy odcinek między innymi z Bielska-Białej do Jawiszowic oraz na Śląsku Cieszyńskim, prowadzący z Wisły nad Jezioro Goczałkowickie.
Na trasie Wiślańskiej Trasy Turystycznej ma powstać bogata infrastruktura, między innymi hotele i punkty gastronomiczne, czy takie, w których rowerzyści naprawią rowery. Jeśli w realizację inwestycji włączą się inne jednostki samorządowe, realne jest oddanie jej do użytku w całości za kilka lat.Wydanie: 5/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail