Kraków: Śladem św. Faustyny

 W ramach obchodów Dni św. Siostry Faustyny uroczyście zainaugurowano Szlak św. Faustyny. Jest nie tylko turystyczną atrakcją pozwalającą zobaczyć najważniejsze miejsca związane ze świętą, ale również okazją do przeżycia podróży duchowej.
Szlak łączy przede wszystkim dwa ważne dla siostry Faustyny miejsca: łagiewnicki klasztor i szpital im. Jana Pawła II, w którym była leczona na gruźlicę. Na jego trasie znajdują się ponadto: kościół Mariacki, bazylika Serca Bożego przy ul. Kopernika, kościół parafialny św. Józefa na Podgórzu i ulica Szewska, przy której działało wydawnictwo Józefa Cebulskiego, w którym po raz pierwszy drukowano obrazki Jezusa Miłosiernego, który miał się objawić zakonnicy.
Urząd Miasta Krakowa wydał specjalne foldery prezentujące szlak. Dostępne są polskie, angielski i włoskie wersje językowe.
Siostra Faustyna Kowalska jest jedną z najbardziej znanych na świecie polskich świętych. űyła w latach 1905-1938. Była mistyczką i propagatorką kultu Miłosierdzia Bożego oraz autorką sławnego "Dzienniczka".
Wydanie: 6/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail