Kraków: Będą mamuty

Tropikalne motyle, egzotyczne rośliny oraz mamuty będzie można zobaczyć w Forcie Prokocim. Polska Akademia Nauk chce tam otworzyć muzeum przyrodnicze. Pomysłodawczynią zaadaptowania budowli wojskowej na atrakcję turystyczną jest Grażyna Fijałkowska, radna miejska.
Projekt uzyskał już akceptację wojewódzkiego konserwatora zabytków - Jana Janczykowskiego. Powiedział on, że nowoczesny projekt zaadaptowania budowli zakłada pozostawienie jej oryginalnego wyglądu. Nowe elementy będą wkomponowane w już istniejące tak, aby nie zdominowały zabytkowego obiektu. Całość obejmie obszar 4 ha, na którym teraz jest dzikie wysypisko śmieci.
Muzeum będzie jedną z najdroższych inwestycji kulturalnych Krakowa. Koszt całości prac szacuje się na 70 mln zł. 100 tys. zł na inwentaryzację zieleni i opracowanie projektu wyłożyły władze miasta. Część pieniędzy pochodzić będzie z dotacji unijnych. Wciąż jednak prowadzone są rozmowy z prywatnymi inwestorami, którzy mogliby pokryć resztę kosztów.
Wydanie: 6/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail