Szczecinek: Nowa-stara Mysia Wyspa

Władze Szczecinka staną się właścicielami Mysiej Wyspy na Jeziorze Trzesiecko. Obecnemu właścicielowi wyspy - Nadleśnictwu Szczecinek - zaproponują na wymianę inną nieruchomość.
Mysia Wyspa jest jednym z ciekawszych miejsc regionu, choć od czasu usypania grobli łączącej ją z lądem przestała być wyspą. Przed wojną działała tu popularna i duża (na 1200 miejsc) restauracja Mouse Insel. Gości dowoziły do niej łodzie i statki spacerowe.
Przez dwa ostatnie lata miasto dzierżawiło Mysią Wyspę od leśników i wynajmowało prywatnemu przedsiębiorcy. Teraz, kiedy stanie się jej właścicielem, chce doprowadzić do ponownego uruchomienia restauracji. Istnieją także plany stworzenia wioski turystycznej, w skład której wchodziłyby osiedla domków letniskowych.
Władze miasta chcą umożliwić turystyczne inwestycje prywatnym inwestorom. Do współpracy zaprosiły także Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną. Pierwszym etapem adaptacji wyspy jest przyłączenie sieci wodno-kanalizacyjnej oraz wykorzystanie unijnej dotacji na budowę drogi.
Wydanie: 6/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail