W hotelach nie zabraknie drinków

Jest szansa, że już niedługo złagodzone zostaną przepisy, które umożliwiają gminom cofanie koncesji na sprzedaż alkoholu tym przedsiębiorcom, którzy spóźnili się
z dokonaniem odpowiednich wpłat.
Właściciele restauracji, czy sklepów muszą do końca stycznia każdego roku przekazywać gminom informacje o wartości sprzedanego w poprzednim roku alkoholu. Na tej podstawie wyliczana jest wysokość rocznej opłaty umożliwiającej sprzedaż trunków, którą firmy muszą wnosić do gmin w trzech ratach (do 31.I, 31.V oraz 31.IX). Nawet najmniejsza zwłoka powoduje cofnięcie koncesji, o którą można się ponownie ubiegać dopiero po upływie sześciu miesięcy.
Ministerstwo Gospodarki chce zmniejszyć dotkliwość zbyt restrykcyjnej jego zdaniem kary. Projekt nie przewiduje już odbierania koncesji oraz zniesienie karencji przed ubieganiem się o jej odnowienie.
I choć prace na projektem jeszcze trwają, prawdopodobne jest, że wprowadzone zostaną wysokie odsetki karne za zwłokę
w uiszczaniu należności.Wydanie: 6/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail