Przygoda w krainie kontrastów

Daleka Australia staje się coraz bliższa polskim turystom. Mimo 25-godzinnego lotu wielu turystów chce zobaczyć ten wielokulturowy kraj, w którym nowoczesność architektury wielkich miast miesza się z rdzenną kulturą Aborygenów

rt_2008_11-1.jpg

Corocznie odwiedza Australię ponad 5 mln osób, głównie z Japonii, Nowej Zelandii, USA i Wielkiej Brytanii. Kraj na antypodach jest coraz bardziej popularny również wśród turystów z Polski. W roku finansowym 2007-2008 (rok finansowy w Australii zaczyna się 1 lipca) wydano 10 837 wiz do Australii, a rok wcześniej - 6873. Wiza turystyczna do Australii jest bezpłatna i można ją uzyskać za pośrednictwem internetu.

Coraz popularniejsze stają się nie tylko kursy językowe w Australii, ale także pełne studia uniwersyteckie lub zawodowe. Nauka w Australii to możliwość połączenia pracy i nauki z poznawaniem uroków tego kraju. Osoby, które chcą się uczyć w Australii dłużej niż 3 miesiące, występują o wizę studencką, która daje możliwość pracy przez 20 godzin tygodniowo.


Użyteczne strony internetowe dla organizatorów podróży do Australii:
www.tourism.australia.com - to strona Australijskiej Organizacji Turystyki przeznaczona dla profesjonalistów
www.australia.com - strona dla turystów
www.enthusiasts.australia.com - strona dla biur podróży, pomocna w sprzedaży oferty australijskiej
www.indigenoustourism.australia.com - informacjami na temat firm turystycznych prowadzonych przez Aborygenów

Związek Australijski

Powierzchnia (z Tasmanią): 7 682 300 km kw.
Liczba ludności: 21 282 600 osób (marzec 2008 r.)
Stolica: Canberra
Język urzędowy: angielski
Waluta: dolar australijski = 100 centów
Związek Australijski składa się z 6 stanów - New South Wales, Victoria, South Australia, Tasmania, Western Australia i Queensland, oraz 2 terytoriów - Northern Territory i Australian Capital Territory.

Od wschodu do zachodu mierzy 4000 km, a od północy do południa 3700 km. Ma 36 735 km wybrzeża.


Podróżników przyciąga ciepły klimat, styl życia Australijczyków, możliwości ekstremalnych przeżyć w australijskim buszu i na pustyni. Najwyższe temperatury panują w Australii w okresie od listopada do kwietnia, toteż najwięcej turystów wybiera się w tym czasie na wakacje do tego odległego kraju.


Program dla entuzjastów

Organizacja podróży do Australii wymaga rozległej wiedzy o tym kraju i doświadczenia z miejscowymi hotelami i organizacjami turystycznymi. Nierzadko bywa, że polscy touroperatorzy nie spełniają oczekiwań klientów. - Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż touroperatorzy z Polski często samodzielnie budują oferty, co jest obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. Aby dobrze zorganizować taki wyjazd, polecam kontakt z wyspecjalizowanymi organizacjami turystycznymi w Australii oraz udział w programie Aussie Enthusiasts, przygotowanym dla firm z krajów Europy Środkowo-Wschodniej - mówi Bożena Świerbutowicz, business development manager Ambasady Australii w Warszawie. Biuro Radcy Handlowego w ambasadzie chętnie pomaga w nawiązaniu kontaktów z takimi organizacjami. The Aussie Enthusiasts jest programem organizacji rządowej Tourism Australia opracowanym specjalnie dla podmiotów działających w branży turystycznej w celu efektywnej sprzedaży oferty australijskiej. Mogą oni korzystać z internetowej pomocy w organizowaniu wycieczek do Australii oraz uzyskują dostęp do różnego rodzaju materiałów promocyjnych.


Tourism Australia przekonuje gwiazdami

Tourism Australia promuje kraj jako świetną bazę dla turystyki konferencyjnej, incentive i biznesowej. - W Australii istnieje świetne zaplecze dla...

Wydanie: 7/2008, ODKRYWAMY ZAGRANICZNE DESTYNACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail