Podsumowanie TOUR SALON 2008

W tegorocznej, dziewiętnastej edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 16-18 października, wzięło udział 750 wystawców z 41 krajów. Targi odwiedziło w tym roku blisko 20 tys. osób, w tym 11 tys. profesjonalistów podczas dwóch pierwszych dni branżowych, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej.


Ekspozycja zlokalizowana była w 3 pawilonach o łącznej powierzchni 26 000 m2. Podczas targów zaprezentowanych zostało ponad 40 nowości - produktów i usług turystycznych, które zostały w specjalny sposób wyeksponowane. Wśród wystawców obecne były tradycyjnie wszystkie polskie regiony, narodowe ośrodki promocji turystycznej, biura podróży i touroperatorzy, gestorzy bazy noclegowej, przewoźnicy, firmy świadczące usługi dla turystyki i wiele innych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska wystawców obecnych na przestrzeniach "WySPA Zdrowia" (uzdrowiska, sanatoria, hotele i obiekty z ofertą SPA oraz wellness), Extreme - Turystyka Aktywna, a także Turystyka Biznesowa (obiekty konferencyjne, kongresowe i hotele dostosowane do organizacji szkoleń, konferencji i wyjazdów motywacyjnych).

Nowością był także Port Lotniczy TOUR SALON, na którym zaprezentowało się lotnisko Poznań Ławica ze swoją ofertę przewozową związaną z rosnącą liczbą pasażerów i nowymi połączeniami lotniczymi. W tym roku krajem partnerskim targów była Norwegia. Ciekawie zaprezentował się także Region Partnerski targów - województwo łódzkie. Podczas targów TOUR SALON już po raz trzeci zorganizowany został największy w Polsce workshop turystyki przyjazdowej BUY POLAND. Ciekawostką tegorocznych targów była konferencja International Gay and Lesbian Travel Association poświęcona turystyce gejowskiej. Następna, 20. już edycja targów Tour Salon odbędzie się w dniach 21-24 października 2009 r. w Poznaniu.

Wydanie: 7/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail