Abu Dhabi: polscy architekci projektują nowy hotel

Do końca bieżącego roku ma powstać projekt nowego, pięciogwiazdkowego hotelu w Abu Dhabi; jego otwarcie nastąpi w 2010 r. Luksusowy obiekt, należący do sieci Westin, będzie stanowić część międzynarodowego centrum konferencyjnego Abu Dhabi National Exhibition Centre. Autorem projektu jest warszawska pracownia PRC Architekci, inwestorem zaś - spółka Abu Dhabi National Hotels.Budynek, o całkowitej powierzchni ok. 53 000 m2, zaprojektowany został w formie 140-metrowego wieżowca wyrastającego z dwupiętrowego "podium". Na 32 hotelowych piętrach znajdować się będzie 438 pokoi; na ostatnim zaś piętrze zaplanowano lounge bar. W hotelu znajdą się również: restauracja o powierzchni ok. 620 m2 oraz dwie restauracje "a la carte".


Oprócz tego goście będą mieli do dyspozycji obszerne sale bankietowe i konferencyjne, nowoczesne centrum odnowy biologicznej i SPA, siłownię oraz duży otwarty basen.
Na typowej kondygnacji mieścić się będzie 13 pokoi typu standard o minimalnej powierzchni 37 m2, cztery pokoje Junior Suite oraz jeden King Suite.
Pracownia PRC Architekci jest autorem projektów kilku prestiżowych hoteli na terenie całego kraju, m.in. warszawskiego Le Regina, lubelskiego Grand Hotel Lublinianka oraz należącego do sieci Holiday Inn nowo otwartego hotelu w podwarszawskim Józefowie; do aktualnie opracowywanych koncepcji należy projekt 214-pokojowego hotelu Hilton w Łodzi.
Siostrzana spółka pracowni, PRC Design, opracowała projekt wnętrz do otwartego w ubiegłym roku hotelu IBB Andersia w Poznaniu i obecnie opracowuje kilka nowych inwestycji krajowych. 

Wydanie: 7/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail