W Kaszubskiej Szwajcarii...

rt_2008_11-9.jpgNie ukrywamy, że dział "Prezentacje", w którym opisujemy polskie regiony czy miasta, ma dla nas wartość szczególną. Jako pismo branżowe, skierowane do profesjonalnego odbiorcy, czujemy się jednocześnie odpowiedzialni za promocję krajowej turystyki. Jesteśmy przekonani, że odkrywanie zakątków naszego kraju może być równie fascynujące - jeśli nie bardziej! - jak podróże do dalekich krajów. W tym numerze "RYNKU TURYSTYCZNEGO" przedstawiamy Państwu atrakcje Kaszub, a zwłaszcza Kaszubskiej Szwajcarii, niezwykle ciekawego, choć niedocenianego turystycznie mikroregionu północnej Polski.


Kaszuby w opinii wielu są najpiękniejszym regionem Polski. To tu znajduje się najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, czyli Wieżyca (329 m. n.p.m.), liczne jeziora (m.in. Raduńskie, Kłodno, Białe, Wielkie Brodno) oraz rozległe lasy. Mikroregion położony jest jednocześnie w oddaleniu od terenów wysoko zurbanizowanych. Jest więc doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku: wycieczek pieszych i rowerowych, wędkarstwa, jazdy konnej, kajakarstwa czy żeglarstwa.


Kartuzy - miasto zakonników

Jednym z głównych ośrodków miejskich Szwajcarii Kaszubskiej są Kartuzy, położone w odległości 40 km od Trójmiasta. Główne trasy komunikacyjne łączą miasto z Bytowem, Lęborkiem i Słupskiem. Nazwa miejscowości pochodzi od sprowadzonych w połowie XIV wieku zakonników, którzy wybudowali istniejący do dziś gotycki kościół. Kryje on wiele sakralnych perełek, jak na przykład, masywny tron celebransa z 1677 roku, XVII-wieczne kurdybany, czyli bogato zdobione okładziny ścian wykonane z koziej skóry, czy niezwykle wartościowy ołtarz "Wieczerza Pańska" z 1680 roku. Na południowej ścianie kościoła zobaczyć można zegar słoneczny z umieszczoną nad nim trupią czaszką i napisem "memento mori", czyli dewizą kartuskich mnichów. W Kartuzach znajduje się także Muzeum Kaszubskie, w którym zobaczyć można eksponaty związane ze sztuką ludową (ceramikę, tkaniny, rzeźby).


W Raduńskim Kółku

Najbardziej atrakcyjny turystycznie teren tworzy tak zwane "Raduńskie Kółko", czyli ciąg...

Wydanie: 7/2008, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail