Świeradów Zdrój: Napowietrzna gondola

W grudniu otworzono w Świeradowie Zdrój kolej gondolową zlokalizowaną na stoku izerskim. Kolej funkcjonować będzie przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Kolej jest w stanie wywieźć w ciągu godziny w 8-osobowych gondolach 2400 osób. Ma ona długość 2172 m, stacja dolna jest na wysokości 617 m n.p.m., a górna 1060 m n.p.m. Między stacją górną a dolną jest oświetlona nartostrada o długości 2500 metrów. Trasa narciarska ma zróżnicowany poziom trudności, jest naśnieżana oraz oświetlona przy pomocy 68 masztów oświetleniowych. Górny fragment trasy narciarskiej stanowi również znakomity punkt rozbiegowy dla paralotni.
Na miejscu znajduje się wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego, szkoła narciarska i snowboardowa oraz żłobek/przedszkole dla najmłodszych i specjalnie przygotowany dla nich. Na stacji dolnej znajduje się również zaplecze gastronomiczne i parking.


Wydanie: 8/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail