Języczek turystycznej uwagi

Nauka języka obcego jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem
powszechnym. Już w przedszkolu dzieci uczą się podstawowych słów i zwrotów, najczęściej w języku angielskim, a następnie kontynuują naukę, przeważanie kończąc ją dopiero w dorosłym życiu

Turystyka językowa wciąż cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem i - mimo że nie jest tak popularna jak była w latach 90.
- ciągle kusi nowych studentów.
- Boom na turystykę językową to lata 1997-98. Później rynek zanotował spadek w związku z ogólną sytuacją ekonomiczną, ale od 2002 roku znów obserwujemy wzrost zainteresowania tą formą nauki języków obcych - mówi Andrzej Sławiński, dyrektor ATAS
sp. z o.o. Tendencję wzrostową potwierdza Roman Myszkowski, właściciel Szkoły Języków Obcych Lektor.
- Wyraźnie widać, że zwiększa się zainteresowanie kursami zagranicznymi wśród Polaków.


Sprzyja temu dobry kurs waluty, jak i wzrost zamożności Polaków oraz chęć inwestowania w siebie - mówi Myszkowski. - W tym roku zanotowaliśmy wyraźny wzrost liczby chętnych. Sądzę, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy, czyli boom jeszcze przed nami. Tę prognozę potwierdza również Elżbieta Soudani, kierownik Felberg BT. - Rok ubiegły i obecny to najlepsze lata BT Felberg w sprzedaży kursów językowych za granicą. Wydaje się, że trend jest rosnący - mówi.

Australia, Rosja czy Chiny?
Wzrostowi pomaga coraz ciekawsza i zróżnicowana oferta biur podróży. Np. Lektor oferuje kursy zarówno w takich krajach, jak Wielka Brytania, Irlandia czy Malta, ale i Niemcy, Austria, Hiszpania, Francja i Włochy. Kursy prowadzone są w międzynarodowych grupach na wszystkich poziomach zaawansowania i obejmują zajęcia z języka ogólnego oraz języka specjalistycznego.

Dla porównania, w katalogu BT Felberg znaleźć można oferty kursów w prawie 20 krajach. Przedział cenowy jest szeroki, ponieważ klient może wybierać tylko poszczególne warianty, jak np. sam kurs języka, dobierać jego intensywność do swoich potrzeb, jak również zamówić cały pakiet (all inclusive, czyli przelot, odbiór z lotniska, zakwaterowanie, wyżywienie, kurs języka, ubezpieczenie, zwiedzanie i tzw. program czasu wolnego). Istotnym elementem dla ceny jest również czas trwania kursu - od tygodnia do roku. Z tego powodu cena w minimalnym wariancie (kurs standardowy na 1 tydzień) wynosi ok. 850 zł, a w wersji all inclusive - 1 tydzień dla executive może wynosić ok.16 000 zł.

W Lektorze przedział cenowy zaczyna się od ok. 480 GBP dwutygodniowy kurs razem z zakwaterowaniem (czyli ok. 2000 zł). W przypadku krajów niemieckojęzycznych ceny zaczynają się od ok. 800 euro (dwutygodniowy kurs z zakwaterowaniem, czyli ok. 2500 zł). Kursy dłuższe czy z rozbudowaną dodatkową ofertą są oczywiście droższe. W ofercie biura ATAS przeważają oferty kursów w Wielkiej Brytanii, ale obecne są również takie kraje, jak Malta, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Francja czy Australia. ATAS organizuje kursy również w krajach rzadko spotykanych w...

Wydanie: 8/2008, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail