Szwajcaria otwarta

Od 12 grudnia Szwajcaria znajduje się w strefie Schengen. Oznacza to koniec uciążliwych kontroli osób przekraczających jej granice. Na lotniskach zasady Schengen zaczną obowiązywać pod koniec marca przyszłego roku.
Kraj ten nie należy jednak do europejskiej unii celnej, co oznacza dalsze kontrolowanie przewożonych towarów, w tym papierosów i alkoholu. Jak podają statystyki, każdego dnia granice Szwajcarii (z Niemcami, Francją, Austrią i Włochami) przekracza około 700 tys. ludzi.
Do strefy Schengen należą obecnie wszystkie kraje Unii Europejskiej poza Wielką Brytanią i Irlandią (odmówiły udziału) oraz Cypru, Bułgarii i Rumunii (trwają przygotowania do otwarcia granic). Dodatkowo do strefy należą również Norwegia i Islandia, a już niedługo dołączy do niej Liechtenstein.

Wydanie: 8/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail