Światowa turystyka w kryzysie

Nadzwyczajne posiedzenie europejskiej grupy roboczej dotyczące ustanowienia priorytetów w europejskim programie działania Światowej Organizacji Turystyki
(UNWTO) w świetle kryzysu gospodarczego odbyło się 1-2 grudnia w Madrycie. Polskę na spotkaniu reprezentowała Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
W trakcie debaty uzgodniono priorytetowe obszary, w których będą planowane najbliższe działania UNWTO. Dotyczą one przede wszystkim: badań statystycznych i analiz makroekonomicznych, w tym rachunku satelitarnego, rozwoju zasobów ludzkich w turystyce, podnoszenia konkurencyjności destynacji turystycznych, turystycznych prognoz rynkowych, promocji sektora turystyki wraz z rozwojem partnerstwa publiczno-prywatnego w tej dziedzinie, ochrony środowiska oraz innowacji w turystyce. Ponadto stwierdzono, że poza przygotowaniem planu działania na lata 2010-2011 istnieje pilna potrzeba przygotowania projektu krótkookresowych działań wspierających kraje członkowskie w ograniczaniu negatywnych skutków kryzysu gospodarczego na rozwój turystyki w ich krajach.
BJ


Wydanie: 8/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail