Witamy na pokładzie

Wybór miejsca na spędzenie wakacji zawsze jest trudny. A turyści bywają bardzo wybredni i coraz trudniej znaleźć dla nich idealną ofertę. Jednak nikt nie pogardzi okazją bycia każdego dnia w innym miejscu, przemieszczając się w luksusowych warunkach i wśród samych profesjonalistów. Tak więc wydaje się, że czarter jachtu jest idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających

rt_2008_12-7.jpg

Odwiedzenie Chorwacji, Włoch, Czarnogóry, czy Słowenii to możliwości na kieszeń potencjalnego turysty, chcącego spędzić niezapomniane wakacje. Cena wynajęcia jachtu na tydzień waha się od 1000 euro do 100 000 euro. Cena uzależniona jest on ilości kajut na jachcie, ich komfortu oraz ilości załogi na pokładzie. Rezerwacji na jachty najlepiej dokonywać na początku roku kalendarzowego, ponieważ istnieje wtedy możliwość negocjacji ceny oraz czasu trwania rejsu.

W sezonie nie ma możliwości dokonywania zmian ani wydłużania zamówionego wcześniej rejsu. Przed rozpoczęciem czarteru należy wpłacić kaucję, w zależności od wielkości jachtu od 1000 do 2000 euro. W niektórych przypadkach możliwe jest wykupienie ubezpieczenia ze zniesieniem ryzyka udziału własnego (tzw. franszyzy redukcyjnej). W takim przypadku zamiast kaucji zwrotnej, należy zapłacić bezzwrotną składkę ubezpieczeniową w wysokości ok. 100-150 euro za tydzień, w zależności od wybranego armatora.


Luksusowy rejs po Morzu Śródziemnym

Wymagającym klientom najlepiej zaproponować luksusowy rejs po Morzu Śródziemnym. Istnieją tam bowiem nieograniczone możliwości odwiedzenia egzotycznych portów i zawinięcia nad Lazurowe Wybrzeże do Francji, Hiszpanii, Chorwacji, Turcji i południowej Grecji. We francuskiej części Morza Śródziemnego znajduje się ponad 30 portów, a każdy z nich kusi niespotykaną nigdzie indziej na świecie kuchnią oraz wyśmienitym smakiem wina.


Włoskie wybrzeże zachęca do odwiedzenia wyspy Capri i Ischii, Elby oraz Ponzy, gdzie turyści mogą zobaczyć stara wioskę rybacką i pobawić się w rytmie typowo włoskiego tańca. Gotyckie zamki, starożytne uliczki oraz masa nocnych klubów zapraszają do wybrzeży Hiszpanii, gdzie na spragnionych wrazeń turystów czeka masa atrakcji. Jednak zorganizowanie takiego wyjazdu nie jest tanie. Organizując wyjazd dla 20 osób musimy liczyć się z kosztami od 70 do 200 tysiącami euro, w zależności od czasu jego trwania oraz jachtu, na jaki się zdecydujemy.

Klasyfikacja jachtów

Jachtami nazywamy jednostki pływające, służące do uprawiania żeglugi w celach sportowych, turystycznych i rekreacyjnych. Najczęściej wyróżnia się jachty małe, średnie oraz wieloosobowe jachty dużej wielkości. Ze względu na budowę jachtów, a przede wszystkim na ilość kadłubów, jednostki dzieli się na: jednokadłubowe i wielokadłubowe (katamarany i trimarany). Na polskich akwenach spotyka się najczęściej jachty jednokadłubowe, użytkowane najczęściej w żeglarstwie turystycznym.

Żródło napędu pozwala pogrupować jednostki na: jachty żaglowe, motorowe i...

Wydanie: 8/2008, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail